Close X

Банківська карта ✅ в Україні, види, переваги та недоліки

Кредитная карта «RED» от Альфа-Банк

 • Кредитный лимит – до 200 000 грн
 • Кэшбек – до 20%
 • Льготный период – до 62 дней
 • Обслуживание – бесплатно
 • Заказать карту

Карта «Зелена» от А-Банка

 • Кредитный лимит – до 200 000 грн
 • Кэшбек – до 20%
 • Процент на остаток – 10%
 • Комиссия по кредиту — 3,7% в месяц
 • Льготный период – до 62 дней
 • Обслуживание – бесплатно
 • Заказать карту

Кредитная карта “UnexCard”

 • Кредитный лимит – до 100 000 грн
 • Кэшбек – до 25%
 • Комиссия по кредиту — 3,5% в месяц
 • Льготный период – до 62 дней
 • Обслуживание – бесплатно
 • Заказать карту

«Коко Кард» от Forward Bank

 • Кредитный лимит – до 100 000 грн
 • Процент на остаток – 12%
 • Комиссия по кредиту — 3,33% в месяц
 • Льготный период – до 90 дней
 • Обслуживание – бесплатно
 • Заказать карту

Одним з найпопулярніших способів, який можна використовувати для оплати товарів і послуг в інтернеті і торгових центрах, є банківська карта. Українські банки пропонують широкий асортимент пластикових карт, як кредитних, так і дебетових. Вони на вигідних умовах дозволяють управляти позиковими або власними коштами.

Банківські картки можуть бути кредитними або дебетовими.
Кредитна – це карта, на якій зберігаються банківські кошти, надані власнику картки.
Дебетова – це карта тільки з особистими засобами її власника.

Банковская карта в Украине

На що варто звернути свою увагу, вибираючи карту

На сьогоднішній день є найпопулярнішим і затребуваним банківським продуктом Visa Debit Card. Однак карткові термінали приймають платіжні засоби також і від системи Mastercard. Карти з американської системи Visa, як правило, орієнтовані на долари.

Платіжна система MasterCard також відноситься до пластикових карт, але орієнтований на Євро. Причиною цього є те, що дана фінансова система в основному орієнтована на європейські країни. Звичайно, пластикові карти обох систем практично однакові і часто використовуються у всьому світі, але для того, щоб заощадити свій капітал, власникам карт необхідно вибрати платіжну систему з певної країни, в якій клієнт буде здійснювати платежі і розрахунки.

Картки Visa конвертуються в валюту США, тобто в долари. Якщо ми розуміємо, що людина з картою VISA поїде в європейську країну, то при здійсненні будь-якої платіжної операції гроші на балансі карти будуть переведені спочатку в долари, а вже потім в євро. Таким чином, конвертація відбувається в два етапи, що робить грошову операцію дорожчою. Ці витрати будуть виключені з карткової системи MasterCard, тому що обидві валюти – і євро, і долар – є основними для цієї системи.

Слід зазначити, що не всі українські банківські установи, які емітують банківські карти системи MasterCard, відкривають рахунки і в євро, і в доларах одночасно. Це пов’язано з тим, що для фінансових установ такі процедури припускають певні витрати, і співробітники банків не намагаються зайвий раз ознайомити з такою інформацією. Тому, найчастіше, власники таких карт мають рахунок тільки в одній валюті. Якщо ви плануєте розраховуватися карткою в межах України або СНД, то в картах Visa або Mastercard для практичного використання немає ніякої різниці, тому що насправді вони нічим не відрізняються.

Кредитна карта

Маючи кредитну карту, позичальник може не йти в банк, щоб отримати невелику суму на короткий проміжок часу. Оформити кредитну карту часто можна дуже швидко через онлайн-сервіси, без довідки та поручителя, зазвичай достатньо тільки паспорта.

Практично у будь-якої кредитної карти є безвідсотковий період, протягом якого не нараховуються відсотки на використану суму. Але це справедливо тільки в тому випадку, якщо витрачена сума повертається на карту протягом цього пільгового періоду. Карта дозволяє придбати товар, вартість якого не перевищує ліміт карти. Також є можливість збирати бали, кєшбек, бонуси і знижки на багато товарів і послуги, які враховуються при покупці в майбутньому.

Банківська дебетова карта

Здійснювати безготівкові розрахунки за різні товари і послуги дозволяє дебетова карта. Всі операції виконуються швидко і зручно, а гроші зберігаються під надійним захистом. Карта підключається до номера телефону власника картки, що дозволяє використовувати онлайн-банк. Таким чином ви зможете контролювати свій картковий баланс з будь-якого місця. Відсотки нараховуються на невикористані кошти, що знаходяться на рахунку. Це одне з істотних переваг цього виду карт.

Переваги банківських карт

Достоинства банковских карт

Основною перевагою банківських карт є їх універсальність. В даний час клієнти будь-якого банку системи можуть користуватися картами як в своїй країні, так і в будь-якій іноземній державі. Це пов’язано з тим, що практично всі банки давно є учасниками міжнародної, глобальної фінансової системи.

Далі, ще однією істотною перевагою є те, що при перенесенні карти через кордон з великими грошовими заощадженнями, ці кошти не потрапляють в декларацію, на відміну від готівки, тому з банківською картою не виникне проблем на митниці.

Важливою перевагою «пластика» є зручність. Маючи власну карту, людині не потрібно носити з собою гроші. Карта дозволяє клієнту використовувати свій рахунок в будь-який час, наприклад, для оплати покупки в супермаркеті. Завдяки можливості зберігати такі карти в інтернеті, ви можете заощадити багато часу.

Варто зазначити, що сума, що залишається на рахунку, постійно збільшується за рахунок накопичених відсотків. Це дасть вам додатковий дохід, що також важливо для користувача пластикової карти.

Якщо ви втратили свій гаманець з готівкою, малоймовірно, що ви зможете його повернути. Що стосується карти, то шахрай не зможе зняти з неї гроші. Як тільки власник карти зрозуміє, що його карта втрачена, він може негайно заблокувати її, зателефонувавши в банк або через мобільний додаток і анулювати всі транзакції. Відновити карту досить просто. Все, що вам потрібно, це звернутися в будь-яке банківське відділення, і подати заяву. Через 2-3 дні карта знову буде у вас в руках разом з вашими заощадженнями. Важливе значення банківських карт – це безпека.

Клієнти мають право при необхідності звернутися на лінію підтримки банку-емітента картки за будь-якою інформацією.

Пластикові карти-достатньо безпечний платіжний засіб, і вкрасти гроші з них практично неможливо, якщо дотримуватися правил користування. Якщо при проведенні операцій ви перевіряєте суму, яка буде списана з карти, ви можете бути захищені від помилок касира або вашої власної недбалості під час покупки. Ви можете бути впевнені в безпеці при здійсненні покупок за допомогою карти в інтернет-магазинах. Ви можете дізнатися всі операції по рахунку, пов’язані з картою, запросивши виписку через мобільний додаток або через SMS.

Ви повинні знати, що карти, незважаючи на високий рівень безпеки, все ще схильні до різних атак кардерів і хакерів. Шахраї, можуть відстежувати банківські транзакції і підбирати до них пароль.

Недоліки дебетових карт

Недоліками використання карт є недостатня поширеність банкоматів і нерозвинена інфраструктура в невеликих містах. Тут далеко не всі магазини можуть працювати з картами. Ще в недалекому минулому багато власників карт мали проблеми з оплатою кредитною карткою в кафе або магазині в невеликих курортах. Цей недолік особливо важливий для тих, хто часто виїжджає у справах або на відпочинок до країн СНД і за кордон.
Крім того, операції по картах можуть повністю контролюватися спецслужбами, здатними відстежувати всі валютні транзакції.

Захист банківських карт

Защита банковских карт

Будь-яка банківська карта має певний код, який використовується для верифікації її справжності. Існує два типи таких кодів: CVC2 і CVV2. Перша абревіатури, означає код карти і визначається платіжною системою Mastercard Credit Card. Компанії Visa повинна бути верифікована з використанням коду CVV2.

Майже всі коди аутентифікації дебетових карт зазвичай складаються з 3 або 4 символів (цифр), поміщених на смужці з підписом власника карти або малюнком цифр після номерів кредитних карт. Цифра «два», наступна за скороченнями CVV і CVC, вказує, що карта має інший (перший) код безпеки. Для того, щоб дізнатися цей код, потрібно використовувати спеціальний алгоритм DES, який використовує секретний ключ. Цей ключ визначається номером банківської карти і періодом, протягом якого карта вважається дійсною. Захисний код наноситься на карту за допомогою спеціального друку.

Сьогодні велика кількість розрахунків і платежів можна робити за допомогою інтернету, при цьому немає необхідності мати карту в наявності – віртуальна карта. З цієї причини фінансові установи, які є емітентом банківських карт, встановили на карту ще один код безпеки, що стало додатковим заходом захисту від шахрайства.

Власникам платіжних карт не обов’язково знати, що таке CVC-код у платіжній картці. Коли власник карти робить платежі, після заповнення необхідних реквізитів карти, продавець перевіряє банк, що випустив цю кредитну карту, відправляючи запит в міжнародну платіжну систему. Якщо отриманий код у відповіді платіжної системи не відповідає цифрам, встановленим розрахункової програмою, угода відразу ж автоматично відхиляється, а код для усунення можливості шахрайства безповоротньо видаляється.