Close X

Коли кредитна карта вигідніше кредиту

кредитная карта выгоднее кредита

Кредитні карти вважаються хорошою альтернативою простому споживчим кредитом. Однак вигоду від них можна отримати тільки в певних випадках. Якщо грошові кошти потрібні в готівковій формі або потрібна відразу велика сума, то кредитка вам не підійде. Розглянемо ситуації, коли вона дійсно краще кредиту.

Пластикова карта і кредит в одному продукті

Часто люди звертаються в банк за споживчим кредитом і оформленням пластикової карти. Якщо, наприклад, її взагалі немає. В цьому випадку кредитна карта замінить вам ці два продукти. Карту можна використовувати в якості дебетової. Можна зберігати на ній свої особисті кошти, а також користуватися кредитним лімітом, якщо така потреба виникне.

За зберігання особистих коштів на карті не потрібно платити відсотків. Навпаки, будь-який банк сьогодні ще й доплачує за залишок особистих коштів на рахунку в кінці місяця. Тобто карта ще й виконує функцію вкладу.

Коли потрібно швидко оформити кредит

Іноді час грає велику роль. Гроші можуть знадобитися дуже терміново, а процес оформлення банківського кредиту не такий простий. На споживчий кредит іноді потрібно нести в банк безліч документів, довідки.

Карту зараз можна оформити через інтернет і взагалі не приходити в банк. Для видачі карти звичайно пред’являються більш м’які вимоги до клієнтів. Їх видають навіть при наявності поганою кредитною історії, що часто закриває шлях до отримання споживчого кредиту.

Якщо потрібні невеликі суми і багаторазово

Кредитна карта дозволяє користуватися лімітом багато разів, так як він заповнюється після погашення заборгованості. Не обов’язково витрачати відразу всю суму кредитного ліміту, тобто можна взяти в борг хоч 100 гривень. Споживчі кредити на маленькі суми не оформляються, так як це банку не вигідно. Мінімальна сума всюди починається від 10000-15000 гривень.

Тому, якщо у вас виникає нестача коштів в невеликих сумах, то простіше і вигідніше взяти карту. При правильному використанні пільгового періоду можна взагалі не платити банку відсотків. За кредит доведеться платити строго за графіком.

Якщо ви плануєте дорогу покупку пізніше

Простіше запланувати витрати і вже мати при собі необхідну суму. При цьому відсотки потрібно буде платити тільки після того, як кредитні гроші будуть витрачені. Після оформлення кредиту гасити платежі доведеться відразу, навіть якщо ви на ці гроші ще нічого не купили.

Якщо ви плануєте витрати за кордоном

Багато беруть кредити на відпустку або шопінг за кордоном. Оформляється певна сума, а потріть ви, можливо, менше. Переваги кредитної картки в цьому випадку:

• вона замінить готівку, які везти з собою незручно і часто небезпечно;
• з неї можна витратити будь-яку суму в межах ліміту, а платити відсотки тільки за фактично витрачений;
• не потрібно шукати обмінники, так як валюта змінюється автоматично при розрахунку. Курс обміну на долар або євро завжди буде вигідніше, ніж в обмінних пунктах.

Якщо потрібно поліпшити кредитну історію

Картки із кредитним лімітом банки видають охочіше і не пред’являють жорстких вимог до одержувачів. При правильному використанні, своєчасному гасінні боргу поліпшується кредитна історія. Дані по кредитних картах передаються в кредитні бюро, як і за кредитами. Клієнту з хорошою історією по карті буде простіше отримати будь-який наявний кредит.

Якщо ви боїтеся втратити гаманець

Гроші з картки втратити набагато складніше, а гаманець можуть просто витягти в громадському транспорті. При втраті картки її можна просто заблокувати, а гроші так і залишаться на вашому особистому рахунку. Карту можна підключити до смартфону з NFC і взагалі не носити її з собою, а додаткова ідентифікація захистить дані від втрати.

Коли потрібно погасити борг достроково

Для дострокового гасіння кредиту доведеться відвідати банк і написати заяву. Робити це потрібно заздалегідь, іноді за тиждень до внесення коштів. Гасіння відбувається тільки в дату списання щомісячного платежу. Кредитну карту можна гасити достроково в будь-який час і вносити для цього будь-яку суму. Просто покладіть гроші на свій рахунок без заяв і повідомлень банку.

Коли потрібно збільшити або зменшити суму кредиту

Кредитний ліміт по картах можна скоротити, якщо ви розумієте, що маєте потребу в меншій сумі. Наприклад, щоб не купити зайвого. Можна і збільшити ліміт за заявою позичальника. Суму споживчого кредиту після видачі вже не відкоригувати. Можна його тільки повністю погасити і взяти новий в потрібній сумі.

Якщо ви плануєте свої витрати і доходи

Кредитна карта – більш складний фінансовий інструмент, ніж кредит. Вона допоможе вам навчитися рахувати свої доходи і витрати. Тим, хто вміє нею користуватися, вона може принести і фінансову вигоду, а не тільки зручність. Наприклад, якщо гасити борги протягом пільгового періоду і користуватися кешбек і балами.

Кредитна карта підійде тим, хто не схильний до імпульсивних покупок і вміє розраховувати свої фінансові можливості. Вона допоможе заповнити невеликі потреби в грошах або буде з