Close X

Чому можуть відмовити в кредиті в Україні

Почему могу отказать в кредите в Украине

Багато людей при взятті кредиту задаються питанням: що впливає на кредитний рейтинг і що його може знижувати? А також багатьох цікавить, на що звертають увагу при вирішенні про видачі кредиту.

Кредитування в банках України

Перше, що вивчають банки при прийнятті вашої заявки – це, звичайно ж, ваш рівень доходу. А також дивляться на суму і термін взяття вашого кредиту. Друге, що цікавить банк, так це ваші боргові навантаження, а точніше яку частку від доходу ви на них витрачаєте. До боргових навантажень відносять аліменти, інші кредити і позики. Якщо у вас вже є кредити або позики, то банк може вам відмовити, так як вважатиме, що ви маєте недостатню платоспроможність.

Крім таких очевидних речей ще існують і інші чинники, через які банк може відмовити вам у кредитуванні. У цій статті ми детально розберемо на що спираються банки при винесенні рішення про те, чи видавати вам кредит чи ні.

Фактори які впливають на отримання кредиту

На кредитний рейтинг людини можуть впливати такі фактори:
• Відправка заявки на кредит в кілька банків одночасно;
• Порука за іншими кредитами;
• Наявність заборгованостей, в тому числі не кредитних;
• Борги близьких родичів;
• Погашення кредитів достроково;
• Наявність кредитних карток.

Відправка заявки на кредит в кілька банків одночасно

Банк може вам відмовити в кредиті, якщо ви подавали заявку через сервіс, який відправляє вашу заповнену анкету в усі банки. Відбувається це тому, що для співробітників безпеки банку ви виглядаєте дуже підозріло. Все через те, що так чинять люди, які дуже сильно потребують грошей, і яким майже всі відмовляють. І подаючи заявки в усі банки, вони сподіваються отримати гроші хоч десь.

Якщо ви подавали заявку таким способом і вам прийшла відмова, то необхідно подавати наступну заявку не раніше 2-3 місяців.

Поручительство по кредиту іншої людини

Банк також може вам відмовити, якщо ви колись стали поручителем за кредитом у друга або родича. В даний момент вас це ніяк не турбує адже позичальник оплачує всі вчасно і банк не вимагає від вас ніяких стягнень. Ви навіть можете не пам’ятати, що колись виступали в ролі поручителя. Але в один момент поручительство може стати проблемою для отримання власного кредиту, так як ви вже маєте фінансові зобов’язання. Адже якщо у вашого знайомого виникне будь-які проблеми, то оплата його кредиті перейде вам і, швидше за все, банк захоче мати справу з менш ризикованим позичальником.

Звичайно, то що ви є поручителем не означає, що банк відмовить вам у власному кредиті. Все розгляду по заявці будуть вирішуватися індивідуально. Банк буде дивитися на співвідношення ваших доходів, суми за договором поруки і суми запитаного вами позики.

Перестати бути поручителем в односторонньому порядку у вас не вийде, але замінити поручителя цілком реально. Але для цього потрібна згода позичальника, кредитора і нового поручителя.

Борги близьких родичів

Якщо при зверненні в банк ви маєте нульову кредитну історію, то банк може перевірити кредитну історію ваших родичів. Перевіряють історію родичів набагато рідше, але все-таки можуть і перевірити.

Наявність заборгованостей, в тому числі не кредитних

При рассмотрении заявки банк очень часто рассматривает у потенциального клиента неоплаченные задолженности по алиментам, налогам, штрафам ГИБДД, коммунальным платежам и так далее. Считается что если клиент допускает просрочки, то он также будет просрочивать взносы по кредиту.
Поэтому перед подачей заявки в банк проверьте все свои штрафы и задолженности.

Погашення кредитів достроково

Банку не вигідно укладати договори з тими, хто оплачує свої кредити завчасно. Видаючи вам черговий кредит, вони не зіткнуться з неплатежами, але і заробити на вас банку не вийде. Тому люди, які закривають все достроково можуть отримати відмову в кредиті.

Також якщо ви отримуєте зарплату більше середньої зарплати у вас в місті, то теж можете зіткнутися з відмовою. Так як банк вважає, що якщо у підприємства почнуться проблеми, то вам знизять зарплату і ви не зможете платити по кредиту.

Наличие кредитных карточек

Можливо у вас є кредитна картка або картка розстрочки. Якщо у вас є картка з лімітом вище 50 тисяч гривень, але ви ними не користуєтеся і не вносьте ніяких регулярних платежів.
Але сам факт того що у вас є кредитка може служити відмовою при оформленні кредиту. Так як в будь-який час ви можете почати нею користуватися, і оплата двох кредитів виявиться для вас непосильним завданням.

Банки перед тим як схвалити вам кредит розраховують боргове навантаження з розрахунку 5-10% від ліміту наявного кредиту.
Тому перед тим як подавати заявку на кредит необхідно закрити всі непотрібні картки.