Close X

Тонкощі споживчого кредиту до зарплати

потребительский кредит до зарплаты

Споживча культура, яка охопила суспільство і повністю змінила підхід до матеріальної сфері, спонукає постійно купувати нові товари, швидко замінювати старе обладнання новим, а також отримувати задоволення від розваг і вільного часу в торгових центрах.

Однак нинішніх ресурсів для цього типу товарів, послуг і розваг не завжди вистачає. Особливо, коли додаються постійні витрати, пов’язані з повсякденним життям – житло, транспорт, харчування та засоби масової інформації, а також витрати на дітей і домашніх тварин. Деякі, щоб забезпечити все, про що вони мріють в даний момент, беруть кредити до зарплати, придбавши можливість негайно виконати свої бажання і примхи.

Споживчий кредит: що це таке і для чого його використовують?

Споживчий кредит готівкою – це фінансове рішення, пропоноване банком, механізм дії якого дуже простий і може використовуватися для будь-яких цілей. Цей вид кредиту полягає в тому, що фінансова установа надає клієнту кредит готівкою протягом заздалегідь визначеного часу. Угода про споживчий кредит має бути укладено письмово. Документ повинен включати в себе APRC (річну відсоткову ставку) позики, тобто фактичну річну відсоткову ставку, із зазначенням загальної вартості, яку несе позичальник. Термін погашення споживчого кредиту завжди довше трьох місяців – на відміну від парабанковскую кредитів. Протягом 10 днів з моменту укладення договору споживчого кредиту позичальник має право відмовитися від нього без будь-яких наслідків і без пояснення причин даної ситуації. Варто пам’ятати, що тільки банк може надати споживчий кредит готівкою. Що стосується інших – досить схожих банківських продуктів – прихованих під назвою позик, вони надаються фінансовими організаціями.

Яка мета споживчого кредиту?

Споживчий кредит можна взяти не тільки тоді, коли знадобиться нова побутова техніка або телевізор. Це також може бути корисно, коли необхідно відремонтувати будинок або автомобіль, але немає потрібної суми.

Але слід розрізняти реальні потреби і миттєві бажання. Споживачі повинні пам’ятати, що доведеться повертати взяті сьогодні зобов’язання кілька наступних місяців, тому потрібно зважити, чи не буде виплата кредиту обтяжувати сімейний бюджет.

Коли не варто брати споживчий кредит?

Споживчий кредит не може бути хорошим рішенням, коли щомісячні заробітки дозволяють придбати потрібний товар, але саме в цей момент немає необхідних коштів для покупки. У цій ситуації, можливо, найкращим рішенням буде кредитна карта. Якщо використовувати її з розумом і погасити борг протягом безпроцентного періоду, тобто можливість не платити ні копійки за запозичення грошей в банку.

Споживчий кредит – погана ідея для покупки подарунків або проведення свят. Оскільки даний вид кредитування є одним з найдорожчих продуктів на фінансовому ринку, тому варто розглянути цей тип рішення дуже виважено. Радість за святковим столом буде недовгою, але час погашення наступних платежів потребують неухильного виконання зобов’язань протягом декількох місяців або років. Крім того, багато банків і фінансових установ під час курортного сезону надають швидкі кредити, чия висока процентна ставка вкрай несприятлива для споживачів. Однак ті, хто в розпал підготовки до сімейних торжеств часто забувають про цей фактор і, не повністю усвідомлюючи, приймають рішення, яке їм не вигідно. Такі позичальники будуть нести наслідки своїх неправильних рішень протягом багатьох місяців.

На що слід звертати увагу при отриманні споживчого кредиту?

Нерозумні клієнти, які люблять проводити багато часу в торгових центрах, можуть легко витратити більше грошей, ніж заробляють. Спокушені телебаченням і зовнішньою рекламою, вони почнуть купувати товари без роздумів. Взявши споживчий кредит на невеликі матеріальні потреби, вони можуть перестати контролювати свої витрати назавжди. Коли вони припинять погашати позику за новий телевізор, пральну машину або холодильник, вони попрямують в банк, де візьмуть на себе інше зобов’язання – можливо, позику готівкою, за допомогою якої вони будуть погашати заборгованість банку за споживчим кредитом.

Таким чином, дуже легко потрапити в боргову спіраль, з якої потім важко вибратися. Втрата роботи або скорочення щомісячних доходів може залучити в серйозні фінансові проблеми, через які позичальник може не впоратися з погашенням поточних зобов’язань.

Тому, безумовно, потрібно ретельно продумувати кожну велику покупку в кредит. Якщо без допомоги кредиту не обійтися, то слід знайти надійного кредитора з хорошою репутацією і вигідною пропозицією, а також подивитися на термін погашення кредиту. Окремі банківські продукти можуть істотно відрізнятися за кількістю внесків, APRC (реальної річної процентної ставки) і відсоткам. Перш ніж підписувати кредитну угоду, потрібно уважно прочитати його, а також ознайомитися з графіком погашення і таблицею процентних ставок. Ранжування споживчих кредитів дозволяє легко порівняти пропозиції, доступні в даний час на ринку, і вибрати найбільш вигідне з точки зору позичальника.

Коли варто брати споживчий кредит?

Споживчий кредит, хоча і є досить дорогим рішенням, може бути корисний для людей, які багато заробляють. Якщо такі клієнти знайдуть унікальну можливість купити, наприклад, автомобіль за дуже вигідною ціною, вони можуть розглянути можливість покупки за гроші банку. Тим не менш, вони повинні бути інформовані про суму банківських відсотків, комісій та необхідність виплатити розстрочку протягом певного періоду, щоб в подальшому уникнути фінансових неприємностей.