Close X

Студентські кредити. Де і як їх взяти?

кредит для студента

Для банківських і кредитних організацій важлива платоспроможність і кредитна репутація клієнта. Вони отримують прибуток за рахунок нарахування процентної ставки та інших додаткових платежів і тому у них є зацікавленість в кожному кредитному зобов’язанні. Якщо громадянин доведе свою здатність виплатити кредит, то йому нададуть позикові кошти без особливих складнощів. До даної категорії позичальників не відносяться студенти, які представляють особливу групу.

Для фінансової компанії студенти, це небажані клієнти. Вони не мають стабільного заробітку і кредитна біографія у них “порожня”. Кредитор не може дізнатися фінансову історію такої людини і винесе негативний вердикт у наданні позики. Вік даних громадян ще молодий, щоб повністю усвідомлювати всю відповідальність за кредитними зобов’язаннями. Більшість студентів навчаються за очною формою і не мають великого доходу. Для них постійний заробіток, це отримання стипендій та інших державних виплат, які стимулюють навчання. Це дуже мало, щоб отримати нормальний банківський кредит, але є деякі фінансові компанії, які пропонують для даної групи суспільства спеціальні програми кредитування.

Кредит на освіту

Існує кредитні пропозиції на отримання освіти громадянам. Зараз, вони правда тимчасово не діють, але це справа часу. Уряд намагається відновити видачу таких позик, які будуть забезпечуватися державною підтримкою або без неї. Дебітором можна стати з 14 років, якщо за нього поручаться батьки або інші законні представники, опікуни. Він повинен мати громадянство з постійною реєстрацією і місцем проживання. У нього повинна бути нульова або позитивна кредитна історія.

Щоб оформити такий кредит, потрібно виконати наступні дії:
1. Підібрати для себе навчальний заклад і вступити туди.
2. Взяти довідку про зарахування на платній основі і звернутися до банківської організації.
3. Заповнити анкету і надати всі документи, які необхідні для укладення позики.
4. Надіслати заявку на розгляд.
5. Якщо відповідь позитивна, то потрібно буде узгодити оформлення угоди з навчальним закладом та надати цей документ до кредитної установи.
6. На підставі договору про надання платних послуг студента, банк переводить безготівковим шляхом на платіжні реквізити навчального закладу необхідну суму.

Деякі кредитори можуть вимагати внесення першого платежу на навчання, який може варіюватися в межах 10-30% від вартості навчання. У більшості випадків, це оплата за перший семестр або навчальний рік. Термін кредитування може досягати 10 років. Ставка по кредиту мінімальна, оскільки позикові гроші витрачаються на конкретну мету, в даному випадку на здобуття освіти, яка буде приносити стабільний заробіток. Якщо до потрібного розміру не вистачає певної суми, то потрібно буде надати поручителів або внести заставне майно.

Зазвичай поручителями виступають батьки або інші родичі, які і оплачують заборгованість за позикою, поки студент освоює професію.

Банківські організації пропонують клієнту під час навчання виплачувати тільки процентну ставку. Після закінчення навчання позичальникові дається певний час для пошуку відповідного робочого місця. Потім він повинен надати диплом і довідку про працевлаштування в фінансову компанію і почати виплачувати борг за освітнім кредитом в повному розмірі. Йому на руки видається графік щомісячних платежів, які він повинен вносити своєчасно.

Даний вид кредитування можна оформити з державною підтримкою, якщо вибрати одну із спеціальностей, які потрібні державі. Ставка по кредиту може бути менше 10% на рік, якщо студент вчитиметься тільки на позитивні оцінки.

Споживчу позику або кредит онлайн

Позикові гроші можна отримати і через оформлення простого споживчого кредиту. Операцію можна зробити при наявності паспорта та ІПН, а також при наявності позитивної або нульової кредитної репутації.

Якщо студенту потрібні гроші на поточні витрати і на недовгий термін, то він може звернутися в МФО. Там можна оформити кредит онлайн на кілька тисяч без будь-яких вимог. Для того щоб оформити кредит, потрібен тільки паспорт, ідентифікаційний код і досягнення повноліття, в деяких випадках 21 років. Інші характеристики позичальника кредитора не цікавлять, йому головне, щоб повернулися гроші з нарахованими відсотками.

Студенту дуже важко отримати кредит в банківській організації, це пов’язано з його фінансовою нестабільністю. Лише деякі банки готові надати кредит даної категорії позичальників і то на невелику суму. Може бути в майбутньому запрацюють програми державної підтримки і кредитори будуть більш лояльними.