Close X

Позики онлайн в Україні: умови, особливості оформлення та переваги

Кредитування в банку часто не доступна клієнтам з багатьох причин. Найбільш поширена з них – погана кредитна історія. Після пандемії, пов’язаної з коронавирусной інфекцією, відбулося посилення в банківському кредитуванні, оскільки кількість позичальників, які вийшли на прострочення, збільшилася. Знизилися доходи населення, тих які були задіяні в найбільш постраждалих від пандемії сферах бізнесу. Мікропозик в МФО – це можливість отримати в борг невелику суму грошей, не підтверджуючи при цьому свій дохід і не надаючи додаткових документів. МФО досить лояльно підходять до аналізу своїх клієнтів і готові ризикувати.

Сумма:
Срок:
Show more results

Позики в МФО: етапи оформлення

Щоб оформити позику в мікрофінансової компанії доведеться пройти кілька етапів, які ідентичні етапам оформлення банківського кредиту.

 1. Вибір необхідної суми і терміну позики. Може бути кілька варіантів:
 • При невеликих сумах боргу – до 10 000 гривень стандартний термін обмежений 30 днями.
 • Більші суми позики (від 10 тисяч до 30 тисяч гривень) зазвичай оформляють на кілька місяців або на максимальний термін – до 1 року (виплати за договором будуть відбуватися згідно з графіком кожні 2 тижні).
 1. Реєстрація особистого кабінету. Заповнення анкетних даних.
 2. Підтвердження особистості за допомогою завантаження в особистий кабінет фото паспорта.
 3. Вибір клієнтом найбільш зручного для нього способу отримання грошей (на банківську карту).
 4. Очікування рішення. Підписання кредитної документації через смс. Отримання грошей зазначеним способом.

Яким вимогам потрібно відповідати для отримання позики?

Будь-який кредитор виставляє певні вимоги до потенційних позичальників. Якщо клієнт відповідає їх мінімального набору, він може розраховувати на схвалення заявки.

Що для цього потрібно:

 • Бути громадянином України;
 • Мати джерела доходу для погашення позики;
 • Надати номер мобільного телефону, через який підтверджується особистість клієнта і підписуються необхідні документи;
 • Мати іменну банківську карту (всі компанії переводять займ на карту, а ось на альтернативні платіжні системи гроші переводяться не всіма МФО) на руках;
 • Мати можливість заповнити онлайн заявку на комп’ютері або смартфоні.

Для поліпшення умов по позиці або підвищення можливої суми можуть запросити:

 • Додаткові контактні дані по клієнту (мобільний телефон близького друга, а краще родича);
 • Надати дані з працевлаштування: назва компанії, її ІПН, робочу адресу та телефон, посаду та стаж клієнта;
 • Вказати дані по активним кредитами (при наявності) або, наприклад, точну суму останнього оформленого зобов’язання.
займы онлайн в украине

Можливості, які надають позики в МФК

Банківський кредит має одна явна перевага – більш низьку процентну ставку. Позики в МФО видаються за вищими ставками, що дозволяє їм бути більш лояльними до клієнтів і процесу видачі грошей:

 • Для оформлення позики потрібен тільки паспорт (додатковий документ як виняток і не обов’язковий);
 • Отримати гроші можна в будь-який час дня і ночі, немає прив’язки до робочих днях і святковим;
 • Негативна кредитна історія не перешкода для оформлення мікрокредиту, МФО спокійно схвалюють таких позичальників;
 • Для нових клієнтів доступні безпроцентні позики (такого не запропонує жоден банк).

Способи погашення мікропозик в МФК

Взяти мікрокредит, щоб він був по-справжньому вигідним клієнтові – це аналіз і порівняння пропозицій відразу декількох МФК. Важливо вибрати компанію з зручними і безкоштовними каналами погашення позик. Таке є не у всіх з них. На сайті може бути зазначено до 6 способів, а на ділі робочими виявляться тільки 2 способи. Або оплата банківською картою через особистий кабінет буде здійснюватися з додатковою комісією за проведення платежу до 7-10% від його суми. Безкоштовний спосіб – класичний банківський переказ за реквізитами займе до 3-х робочих днів і сума платежу повинна бути більше – з урахуванням нарахування відсотків за ті дні, поки платіж буде в обробці і не надійде на рахунок МФО.

Важливо. При виборі банківської карти для зарахування на неї мікрокредиту клієнт дає згоду на автоматичне списання з неї грошових коштів. Так станеться в разі виникнення простроченої заборгованості.

Висновок. Для вирішення термінових фінансових питань і при наявності декількох відмов по заявці на кредит в банку – позики в МФО реальний варіант вирішити питання. При уважному виборі компанії, умов позики і відмову від підключення додаткових послуг (фінансового захисту або кредитного рейтингу) займ може бути оформлений за прийнятними ставками. А в разі наявності у компанії безвідсоткового займу, новий клієнт може скористатися грошима взагалі безкоштовно. Важливо своєчасно його закрити, не допускаючи прострочень, які погіршують кредитну історію.